Plan rada za mesec novembar

Sakurabana Beograd
Plan rada za mesec novembar

• (petak – DOB) 05.11.2010. god. – od 19-22h Okup društva 
• (subota – C22) 06.11.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen

• (petak – DOB) 12.11.2010. god. – od 19-22h Basara Night II (1-6 epizoda)
• (subota – C22) 13.11.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen
• (subota- DOB) 13.11.2010. god. – od 19-22h Basara Night II (7-12 epizoda)

• (petak – DOB) 19.11.2010. god. – Veče video igara – Soul Calibur 4
• (subota – C22) 20.11.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen

• (petak – Underworld) 26.11.2010. god. – J-music žurka, 
• (subota – C22) 27.11.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen

Halloween Cosplay

Cosplay party za Noć Veštica uz popularnu japansku muziku 😀

Cena karte 200din. (100din. za članove društva Sakurabana, samo uz člansku kartu)

U okviru žurke odrzaće se i modna revija kuće „LU fashion“. Deo odeće i nakita koja će biti prezentovana na reviji kao i neke starije kreacije možete videti ovde:

Pored nakita dizajnerke na najtu će biti prikazan nakit Staše Pavlović čije radove možete videti na ovim linkovima:

Kao i nakit Ivane Radić:

Vidimo se tamo ♥

29.10.2010. – Klub Underword – 21h

Cosplay party za Noć Veštica uz popularnu japansku muziku!

Cena karte 200din. (100din. za članove društva Sakurabana, samo uz člansku kartu).

U okviru žurke odrzaće se i modna revija kuće „LU fashion“.
Deo odeće i nakita koja će biti prezentovana na reviji kao i neke starije kreacije možete videti ovde:
http://www.facebook.com/album.php?aid=31923&id=100001340196303
http://www.facebook.com/album.php?aid=14877&id=100001340196303
http://www.facebook.com/album.php?aid=8763&id=100001340196303

Pored nakita dizajnerke na najtu će biti prikazan nakit Staše Pavlović čije radove možete videti na ovim linkovima:
http://www.facebook.com/album.php?aid=67517&id=1069138108
http://www.facebook.com/album.php?aid=54104&id=1069138108
http://www.facebook.com/album.php?aid=45380&id=1069138108

Kao i nakit Ivane Radić:
http://www.flickr.com/photos/mlk-yeah/
Vidimo se tamo ♥

 

Uskoro ćemo postaviti više informacija!

 

Koncert japanske grupe Guild

 

17. oktobar 2010. godine. (Klub Ciklon)

Društvo Sakurabana i Kohaku Music su Vam omogućili da 17. oktobra uživate u zvucima japanskog benda Guild.

Karte možete kupiti na prodajnim mestima Eventima, kao i da poručite na njihovom sajtu.

Vidimo se na koncertu!

Plan rada društva za mesec Septembar

Sakurabana Beograd
Plan rada za mesec oktobar

• (petak – DOB) 01.10.2010. god. – od 19-22h Okup društva 
• (subota – C22) 02.10.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen
• (nedelja – Klub Ciklon) 03.10.2010. god. – od 21h J-Music video lounge – Beslatan ulaz! 

• (petak – DOB) 08.10.2010. god. – od 19-22h Okup društva
• (subota – C22) 09.10.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen

• (petak – DOB) 15.10.2010. god. – AMV 8 II – Premijerna projekcija – Chibi Japanizam
• (subota – C22) 16.10.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen
• (subota – DOB) 16.10.2010. god. – od 19h Projekcija: DOGS – Chibi Japanizam
• (nedelja- Klub Ciklon) 17.10.2010. god. – od 21h Koncert Grupe GUILD – Chibi Japanizam

• (petak – DOB) 22.10.2010. god. – od 19-22h Okup društva – Pripreme za Veče Video Igara
• (subota – C22) 23.10.2010. god. – od 10-13h Manga Škola Mugen

Plan rada društva za mesec Septembar

Sakurabana Beograd
Plan rada za mesec septembar

• 03.09.2010. god. – od 19-22h Okup društva -Pregled dosadašnjeg rada i novosti-
• (NEDELJA- C22) 05.09.2010. god. – do 10-13h Manga Škola Mugen Samo ovoga pua će Manga čas biti održan u nedelju.!

• (petak – DOB) 10.09.2010. god. – 20:30h Satoši Kon -Predavanje i projekcija-
• (subota – C22) 11.09.2010. god. – do 10-13h Manga Škola Mugen

• (petak – DOB) 17.09.2010. god. – od 19-22h Veče Video Igara Tekken 6 & Super Street Fighter
• (subota – C22) 18.09.2010. god. – do 10-13h Manga Škola Mugen

• (petak – DOB) 24.09.2010. god. – 19-20:30h Predavanje Games-Con
• (subota – C22) 25.09.2010. god. – do 10-13h Manga Škola Mugen

Javni manga čas

Javni Manga Čas 10. avgust 2010. godine.(od 10h):

U prostorijama kluba C22 (Narodnih heroja 7. Novi Beograd) održaće se javni čas na kom ćete imati priliku da čujete predavanje i da učestvujete na samoj radionici. Tom prilikom će biti prikazan dosadašnji rad radionice „Manga Škola Mugen,“ radovi njenih polaznika, a moćićete i da čujete ukratko o tome šta je ostvareno kroz saradnju društva Sakurabana i Ambasade Japana.

Ceo događaj će uveličati njegova Ekselencija Tošio Cunazaki, Ambasador Japana, ulaz na javni čas je slobodan i svi su dobrodošli.

Sakurabana Beograd

Chibi Japanizam Zaječar

Društvo Sakurabana i Muzej u Zaječaru organizuju festival „Chibi Japanizam“ posvećen japanskoj popularnoj kulturi. Poseban akcenat će biti stavljen na anime – animiranu produkciju poreklom iz Japana, i mange – karakteristične japanske stripove, a pored ovih fenomena koji u svetu, a i kod nas, okupljaju sve veći broj ljubitelja i radoznalaca.

Festival je osmišljen tako da u isto vreme bude i skup ljubitelja japanske popularne kulture, ali i mesto na kom bi neupućeni mogli da saznaju nešto više o ovom fenomenu. Festival prevashodno promoviše kreativna nastojanja mladih podstaknuta japanskim uticajem, te samim tim doprinosi interkulturalnom dijalogu – cilj je da kroz prijemčiv sadržaj zainteresujemo širu javnost za specifičnost i raznolikost drugih kultura.

Centralni događaj festivala će biti izložba radova domaćih autora inspirisanih anime i manga stilom, koja će se održati u Radul-begovom konaku. Izložba će biti otvorena tokom sva tri dana festivala i ulaz će biti slobodan. Pored izložbe, program festivala obuhvatiće predavanja, radionice i projekcije koje ce se održati u zadužbini „Nikola Pašić”.

Program festivala:

Društvo Sakurabana i Muzej u Zaječaru organizuju festival „Chibi Japanizam“ posvećen japanskoj popularnoj kulturi. Poseban akcenat će biti stavljen na anime – animiranu produkciju poreklom iz Japana, i mange – karakteristične japanske stripove, a pored ovih fenomena koji u svetu, a i kod nas, okupljaju sve veći broj ljubitelja i radoznalaca.Festival je osmišljen tako da u isto vreme bude i skup ljubitelja japanske popularne kulture, ali i mesto na kom bi neupućeni mogli da saznaju nešto više o ovom fenomenu. Festival prevashodno promoviše kreativna nastojanja mladih podstaknuta japanskim uticajem, te samim tim doprinosi interkulturalnom dijalogu – cilj je da kroz prijemčiv sadržaj zainteresujemo širu javnost za specifičnost i raznolikost drugih kultura.Centralni događaj festivala će biti izložba radova domaćih autora inspirisanih anime i manga stilom, koja će se održati u Radul-begovom konaku. Izložba će biti otvorena tokom sva tri dana festivala i ulaz će biti slobodan. Pored izložbe, program festivala obuhvatiće predavanja, radionice i projekcije koje ce se održati u zadužbini „Nikola Pašić”.

Program festivala:

 

1. Dan, 30. jul
– Svečano otvaranje izložbe (20h – Radul begov konak)

2. Dan, 31. jul
– Predavanje: Anime žanrovi (20h – Zadužbina „Nikola Pašić“) 
– Projekcija anime filma: Sword of a Stranger  (22h – Zadužbina „Nikola Pašić“)

3. Dan, 1. avgust
– Projekcija anime filma: Summer Wars (20h – Zadužbina „Nikola Pašić“) 
– Projekcija igranog filma: Goemon (22h – Zadužbina „Nikola Pašić“) 

 

Mediateka

Kako bismo pokrili još jedan aspekt moderne kulture Japana bilo je neophodno da se stvori jedinstvena mediateka koja je dostupna samo članovima društva.
Cilj mediatekeje da se članovi društva upoznaju sa muzikom, filmovima, anime serijama pošto većina tih ostvarenja nisu dostupna u domaćim medijima i video klubovima.
Svi korisnici mediateke su u obavezi da sva ostvarenja koja iznajmljuju iz mediateke ne kopiraju, preprodaju ili na bilo koji drugi način krše zakon o autorskim pravima.