‎“Помоћ становништву Јапана“

Кендо и Таи чи школа Ниш организују у среду, 20 априла 2011. године у 19 часова јавни час кенда и таи чија у знак подршке народу Јапана.
Тренери и вежбачи поделиће своје знање ових традиционалних вештина са свим заинтересованим грађанима Ниша и на тај начин исказати солидарност и захвалност народу Јапана на… подршци коју је наш народ добио када нам је била потребна.
Посетиоци који тога дана са члановима клуба вежбају ове древне вештине могу да оставе свој новчани прилог. Сав прикупљен новац биће пребачен на рачун Црвеног крста Србије који је наменски отворен за помоћ становништву Јапана. Новац може бити и уплаћен на рачун Црвеног крста Србије у Привредној банци а.д. Београд, број 255-0013100104000-04, са назнаком „Помоћ становништву Јапана“.

Plan rada za mesec april 2011. godine.

Sakurabana Beograd
Plan rada za mesec april 2011. godine. 

01.04.2011. petak – (Underworld 20-00:30h) Host noir & Maid Cafe
02. 04.2011.subota – (C22 10-13h) Manga škola Mugen

08.04.2011. petak – (DOB 19-22h) OTKAZANO
09. 04.2011.subota – (C22 10-13h) Manga škola Mugen
10.04. 2011.nedelja – (Art011 13h) VVI: Tekken 6

15.04.2011. petak – (DOB 20:30-22h) Okup društva
16. 04.2011.subota – (C22 10-13h) Manga škola Mugen
19.04.2011.utorak – (DOB 20h) Koncert benda Orochi

22.04.2011. petak – (DOB 19-22h) Okup društva
23. 04.2011.subota – (C22 10-13h) Manga škola Mugen

29.04.2011.petak – (DOB 20:30hProjekcija „Prvi odred“
30. 04.2011.subota – (C22 10-13h) Manga škola Mugen

Maid cafe & Host Noir (Harajuku fashion J music night) 01.04.2011. Underworld

Pozivamo Vas na našu aprilsku žurku na kojoj ćete pored dobre muzike imati priliku da vidite i reviju inspirisanu slobodom i kreativnošću stilova koji se mogu naći na ulicama Harajuku oblasti u Tokiju. Kao i uvek pozivamo Vas da se priključite temi i obogatite je Vašim ličnim jedinstvenim stilom odevanja ili Vašim omiljenim Harajuku stilom.

Ulaz: 150din. (100 din. za članove društva Sakurabana, isključivo uz pokazanu člansku kartu) do 00:30h, od kada je ulaz 100 din. (karta kupljena za Maid Cafe vazi i za Dark Night)

Fotografije hostova i meidica:
http://www.facebook.com/album.php?fb…4982&aid=97049

Promo reel:


Šta je Harajuku moda:
http://www.facebook.com/group.php?gi…65070&v=photos

Plan večeri:
20:00 Otvaranje i Maid cafe
22:00 Video premijera + MistiQarts & NAKAZA modna revija
22:10 Host night

Muzika:
20:00-00:30 Dj Haseo (J-Pop, J-Rock, Visual Kei, Anime OST)
00:30-04:00 Dark Electro, EBM, Gothic

Izlagači na reviji:
MistiQarts – http://www.facebook.com/group.php?gid=98959831824
Nakaza – http://www.facebook.com/pages/Nakaza/153231474709014

Nakit i sponzori:
Superflaja Sweets – http://www.facebook.com/pages/Superf…13237142072837

AVATAR.designs – http://www.facebook.com/pages/AVATAR…08006435932224
ULTIMATE.dance – http://www.facebook.com/ULTIMATE.dance

FB event: http://www.facebook.com/event.php?eid=197838750238093

Vreme je da se odužimo Japanu

Došlo je vreme da i mi pomognemo narodu Japana koliko možemo u ovim teškim vremenima. Znamo da smo mi ekonomski daleko slabija zemlja od Japana, ali smo vođeni idejom da je pomoć, ma koliko mala bila, dobrodošla u ovakvim situacijama.

Beograd, građani i druge organizacije:
I građani su spremni da se samoorganizuju i pomognu narodu Japana, pa će tako u subotu, 19. marta, na Trgu republike, sa početkom u 14 časova, biti održan skup na kome će se prikupljati novčana pomoć za Japan koja će biti uplaćena na račun Crvenog krsta.

Svi zainteresovani pozvani su da dođu na skup u crvenim ili belim majicama, kako bi svojim telima formirali japansku zastavu.

Na skupu će biti organizovano i crtanje manga portreta i izrada hiljadu ždralova, kao simboličan čin koji je u skladu sa japanskim verovanjem da će se onome ko napravi hiljadu papirnih ždralova ispuniti želja.

Najbrži načini da pomognete:

Uplata donacija na račun Crvneog krsta:
Privrednа bаnkа а.d. Beogrаd
br. 255-0013100104000-04
sа nаznаkom „Pomoć stаnovništvu Jаpаnа“

Pošaljite 2001 SMS:
Akcija u kojoj učestvuju sve mobilne mreže u Srbiji. Dovoljno je da pošaljete sms poruku na “ 2001 “ i tako ćete pomoći narodu Japana sa 50 din. (PDV na slanje ovih poruka se ne naplaćuje)

Plan rada za mesec mart 2011. godine.

Plan rada društva Sakurabana za mesec mart 2011. godine

  • (petak DOB 19-22h) – 04.03.2011.god. – Okup društva
  • (subota C22 10-13h) – 05.03.2011.god. – Manga škola Mugen
  • (petak DOB 19-22h) – 11.03.2011.god. – Projekcija: Ga-Rei Zero
  • (subota C22 10-13h) – 12.03.2011.god. – Manga škola Mugen 
  • (petak DOB 19-22h) – 18.03.2011.god. – Veče Video Igara
  • (subota C22 10-13h) – 19.03.2011.god. – Manga škola Mugen 
  • (petak DOB 19-22h) – 25.03.2011.god. – Okup društva
  • (subota C22 10-13h) – 26.03.2011.god. – Manga škola Mugen 

Dani japanske kulture u Obrenovcu

Дани јапанске културе у Обреновцу

Библиотека „Влада Аксентијевић“ Обреновац, у сарадњи са Амбасадом Јапана у Србији, и уз подршку Градске општине Обреновац и Спортско-културног центра Обреновац од 7. до 11. фебруар 2011. године организује манифестацију „Дани јапанске кулуре у Обреновцу“.

Програм:

Понедељак 7. фебруар 2011.
19 часова

– отварање манифестације „Дани јапанске кулуре у Обреновцу „(специјални гост: г. Казуаки Камеда, отправник послова Јапанске амбасаде у Србији)
– отварање изложбе јапанске Ukiyo графике 18. и 19. века и изложбе „Слике ефемерног света“, јапанске лутке, рукотворине и сл.
– пројекција докуметарног филма „Japan – Land of vitality“
– представљање Друштва српско-јапанског пријатељства (говори: Драган Миленковић)
– демонстрација каратеа (Карате клуб „Палеж“ – Обреновац)
– презентација: јапанска кухиња 

Уторак 8. фебруар 2011.
13 часова

– презентација: икебана (Љиљана Глумац)
19 часова
– предавање: Харуки Мураками – светски књижевни феномен
говори: др Владислава Гордић Петковић
– продајна изложба књига савремених јапанских аутора (Геопоетика) 

Среда 9. фебруар 2011.
13 часова
– презентација оригамија
19 часова
– јапанска кинематографија
говори: Јасмина Продановић, филмски критичар
филмска пројекција: Сумрак самураја (2002.)
режија: Јоџи Јамада

Четвртак 10. фебруар 2011.
19 часова 
-предавање: Интернационални мотиви у класичној јапанској књижевности 
говори: Данијела Васић (Катедра за јапански језик и књижевност Филолошког факултета у Београду)

Петак, 11. фебруар 2011.
18 часова 
(Галерија Спортско-културног центра Обреновац)
-савремена јапанска поп култура
представљање удружења „Сакурабана“ (трибина, видео пројекција, изложба, манга стрипови…)
говори: Бојан Вукадиновић (удружење „Сакурабана“)

Plan rada za mesec februar 2011. godine.

Sakurabana Beograd 
Plan rada za mesec februar 2011. godine.

(petak DOB 19-22h) – 04.02.2011.god. – Okup društva
(subota C22 10-13h) – 05.02.2011.god. – Manga škola Mugen

(petak DOB 19-22h) – 11.02.2011.god. – Okup društva
(subota C22 10-13h) – 12.02.2011.god. – Manga škola Mugen

(petak DOB 19-22h) – 18.02.2011.god. – Maid Caffe + Host Noir
(subota C22 10-13h) – 19.02.2011.god. – Manga škola Mugen

(petak DOB 19-22h) – 25.02.2011.god. – Okup društva
(subota C22 10-13h) – 26.02.2011.god. – Manga škola Mugen

Konkurs Japanizam 2011 -NeoBeograd-NeoTokio-

Došlo je i to vreme da se polako spremamo za Japanizam 2011.

Pripreme započinjemo raspisivanjem konkursa za radove koji će biti izloženi ove godine. Konkurs za izložbu festivala popularne japanske kulture „Japanizam“ je otvoren i trajaće do 1 juna 2011. Tema konkursa je „NeoBeograd-NeoTokio“, viđenje urbanog života, kulture, mode i tehnologije u budućnosti. Nagrade za najbolje radove će dodeljivati ambasador Japana i treba ih slati na adresu Društvo Sakurabana, Bul. Zorana Đinđića 115/28, 11070 Novi Beograd.

Detaljan opis konkursa teme, rokove i pravila možete preuzeti sa ovog linka.

Svim učesnicuma želimo sreće na konkursu.

Uskoro se vidimo na Japanizmu 2011!